IronRidge TM-FTL-025 Fixed Tilt Leg.
Unit price
Ask a question
Ask a Question
* Required fields
Size guide Share
  • Estimated Delivery:May 18 - May 22
Unit price
Product description
Shipping & Return
Features
  • User friendly - lightweight and compatible with industry-standard attachments.
Specifications
  • Series/Model: TM
  • Leg Length: 25 in
  • Bolt Size: 3/8-16
  • Material: Aluminum
  • Finish: Mill
  • Includes:
    • (1) U-foot
    • (1) North Tilt Leg, 1.5 In Square Length (Varies)
    • (1) Pre-Assembled South Tilt Leg
    • (3) 3/8-16 SS Flange Hex Nut
    • (1) 3/8 in SS Flat Washer
    • (1) 3/8-16 x 2.5 in CS SST Bolt
    • (1) 3/8-16 Square Head, 2.25 in Bonding Bolt
    • (1) 3/8-16 Square Head, 1 in Bonding Bolt